Програма на младежкия фестивал FUNCITY+ 2017

Програма на младежкия фестивал FUNCITY+ 2017

Събитията на младежкия фестивал FUNCITY+ ще бъдат разпределени в няколко зони – главна сцена, танцова арена, сцена DANCE WORKSHOPS, спортна зона, SQUAREBALL ZONE, SLACKLINE ZONE, място за йога, SKATE & BLADE PARK, подвижна DJ бус платформа и творческа зона.

В творческата зона на фестивала ще можете да се включите в музикална рок работилница, аниме и манга мероприятия, 3D PRINTing студио, творчески игри, работилница по роботика, конкурс за създаване на най-оригинален образ на FUN CITY+, графити и стрийт арт демонстрации, циркова работилница и много други игри.

На танцовата арена всеки ще може да се пробва в десетки видове уроци по танци, а на 1 септември там ще се проведе и оспорвано състезание по бийтбокс със специалното участие на SKILLER и ПЕЧЕНКАТА. Специално за тазгодишното издание на младежкия фестивал FUNCITY+ във Варна пристигат едни от най-добрите артисти, които ще проведат своите танцови работилници на 1, 2 и 3 септември в стиловете хип-хоп, брейк денс и попинг (hip-hop; break dance; popping). Това са J.K. Sanchez (Чехия), B-Boy Mandy (Чехия) и Mircae Ecxarcu ( Румъния). На 2 септември 2017 ще се проведе и танцово състезание с танцьори от цялата страна, на което ще бъдат жури гост-артистите от чужбина. 

Огнено представление, уличен цирк, магично шоу, аниме и манга мероприятия, калиграфия, COSPALY, К РОР, стрийтбол, скейт, блейд и лонгборд състезания, демонстрации и подвижна DJ платформа са само малка част от акцентите в програмата на FUNCITY+!

Напомняме и че популярният телевизионен формат „Голямото рок междучасие” ще проведе регионална квалификация по време на FUNCITY+, а записванията продължават до 30 август 2017 на www.rockbg.com.

Атрактивният младежки фестивал FUNCITY+ е едно от основните събития на инициативата „Варна – Европейска младежка столица 2017", чиято основна цел е да превърне града в притегателен център за бизнеса и младите хора и да събере на едно място всичко, което вълнува младежите в Европа.

ПРОГРАМА НА FUNCITY+ 2017

Главна сцена – MAIN STAGE

31.08.2017 – четвъртък

17:00 – 22:00 – Голямото рок междучасие  – Конкурс за най-добра младежка група, квалификации за Източна и Северна България

22:00 – 23:00 – LEFTIES – на живо – Концерт на групата финалист от конкурса през 2016 г

1.09.2017 – петък

19:00 – 19:30 – AXEZ 

19:30 – 19:50 – GRIZZLY

20:00 – 20:50 – MIRY

21:00 – 21:50 – PARAPLANNER 

22:00 – 23:00 – МИЛЕНИТА & Live band 

2.09.2017 – събота

19:30 – 20:00 – DJ EMOTION 

20:00 – 20:15 – CONNECTION CREW – dance show

20:15 – 20:45 – DIM4OU

20:45 – 21:00 – CONNECTION CREW – dance show

21:00 – 21:15 – ОГНЕНО ШОУ – на живо, представено от FIRETER

21:15 – 22:00 – НОКАУТ

22:00 – 23:00 – DRS

3.09.2017 – неделя

16:30 – 17:00 – НАКАМА представя Съвременна японска култура

17:00 – 18:00 – K POP dance – състезание

18:00 – 19:00 – COSPLAY конкурс 

19:00 – 19:15 – Въздушна акробатика 

20:00 – 21:00 – ЦАРЕТЕ НА МАГИЯТА – магично шоу

 

Танцова арена – DANCE ARENA

30.08.2017 – сряда

20:00 – 21:30 – Музикално – артистичен спектакъл с участието на ученици от V езикова гимназия  „Йоан Екзарх”

31.08.2017 – четвъртък

16:00 – 17:00 – Открита демонстрация BODY WORK Party

17:00 – 18:00 – Танцова работилница CAPOEIRA

18:00 – 19:00 – Предстои да бъдат обявени

1.09.2017 – петък

17:00 – 19:00 – BRING THAT BEATBOX BATTLE – състезание по бийтбокс със специалното участие на SKILLER и ПЕЧЕНКАТА 

2.09.2017 – събота

15:00 – 16:00 – Танцова работилница Popping Dance с участието на Mircea Ecxarcu /Romania/

16:00 – 17:00 – Танцова работилница Hip Hop Dance с участието на J.K.Sanchez /Czech Rep./

17:00 – 18:00 – Танцова работилница Break Dance с участието на B-Boy Mandy /Czech Rep./

18:00 – 20:00 – BRING THAT BEAT BACK HIP HOP ALL STYLE DANCE BATTLE – състезание по хип хоп танци със специалното участие на Mircea Ecxarcu , J.K.SanchezB-Boy Mandy

3.09.2017 – неделя

15:00 – 16:00 – Танцова работилница Popping Dance с участието на Mircea Ecxarcu /Romania/

16:00 – 17:00 – Танцова работилница House Dance с участието на J.K.Sanchez /Czech Rep./

17:00 – 19:00 – VOICE AFFAIRS – вокално състезание

19:00 – 21:00 – BREAK AFFAIRS/BREAK DANCE Contest – състезание по брейк

 

Сцена DANCE WORKSHOPS

1.09.2017 – петък

15:00 – 16:00 – Открита демонстрация ПИЛАТЕС

16:00 – 17:00 – Открита демонстрация ФИТ БОЛ

17:00 – 18:00 – Предстои да бъдат обявени

18:00 – 19:00 – Танцова работилница МОДЕРНИ ТАНЦИ

2.09.2017 – събота

15:00 – 16:00 – Открита демонстрация ФИТ БОЛ

16:00 – 17:00 – Открита демотстрация СТЕП АЕРОБИКА

17:00 – 18:00 – Танцова работилница POLE DANCE

18:00 – 19:00 – Танцова работилница  – МTV DANCE

3.09.2017 – неделя

15:00 – 16:00 – Открита демонстрация ПИЛАТЕС

16:00 – 17:00 – Открита демонстрация BODY WORK Party

17:00 – 18:00 – Танцова работилница POLE DANCE

18:00 – 19:00 – Танцова работилница CAPOEIRA

 

Спортна зона – SPORT ZONE

 

KINGS TOURNAMENT STREETBALL

2.09.2017 – събота

11:00 – 16:00 – Групова фаза – момчета до 15 г, момчета до 18 г и момичета до 18 г

16:00 – 16:30 – Конкурс за стрелба и забивки

16:30 – 18:00 – Елиминации – момчета до 15 г, момчета до 18 г и момичета до 18 г

18:00 – 19:00 – Финали – момчета до 15 г, момчета до 18 г и момичета до 18 г

19:00  – Награждаване

 

3.09.2017 – неделя

11:00 – 17:00 – Групова фаза – мъже над 18 г и жени над 18 г

17:00 – 17:30 – Конкурс за стрелба и забивки

17:30 – 19:30 – Елиминации – мъже над 18 г и жени над 18 г

19:30 – 20:30 – Финали – мъже над 18 г и жени над 18 г

20:30  – Награждаване

SQUAREBALL ZONE

31.08.2017 – четвъртък

17:00 – 20:00 – Свободна игра и демонстрации

1.09.2017 – петък

17:00 – 20:00 – Свободна игра и демонстрации

2.09.2017 – събота

17:00 – 20:00 – Свободна игра и демонстрации

3.09.2017 – неделя

17:00 – 20:00 – Свободна игра и демонстрации

 

SLACKLINE ZONE

31.08.2017 – четвъртък

18:00 – 21:00 – Обучения и демонстрации

1.09.2017 – петък

18:00 – 21:00 – Обучения и демонстрации

2.09.2017 – събота

18:00 – 21:00 – Обучения и демонстрации

3.09.2017 – неделя

18:00 – 21:00 – Обучения и демонстрации

 

YOGA PLACE

31.08.2017 – четвъртък

18:00 – 19:00 – Забавна йога за младежи

1.09.2017 – петък

18:00 – 19:00 – Забавна йога за младежи

2.09.2017 – събота

18:00 – 19:00 – Забавна йога за младежи

3.09.2017 – неделя

18:00 – 19:00 – Забавна йога за младежи

 

SKATE & BLADE PARK

31.08.2017 – четвъртък

19:00 – 21:00 – LONGBOARD Contest – състезание по лонгборд

 

1.09.2017 – петък

10:00 – 17:00 –  Свободно каране скейт, блейд, BMX, кънки

17:00 – 18:00 –   Загрявка за скейт състезание

18:00 – 20:00 –  SKATE JAM – Състезание по скейтборд

21:00 –  Награждаване

 

2.09.2017 – събота

10:00 – 17:00  –  Свободно каране скейт, блейд, BMX, кънки

16:00 – 20:00 –  Работилница по кънки и ролери с инструктори на TEMPISH

17:00 – 18:00  –  Загрявка за блейд състезание

18:00 – 20:00 –  BLADE JAM – Състезание по блейд 

21:00 –  Награждаване

 

3.09.2017 – неделя

10:00 – 18:00 – Свободно каране на скейт, блейд, BMX, кънки. Безплатни уроци, демонстрации.

 

 

DJ BASS STATION – подвижна DJ бус платформа

1.09.2017 – петък

17:00 – 19:00 – DJ WORKSHOP с участието на ALTERNATIVE MOVEMENT

19:00 – 23:00 – ALTERNATIVE MOVEMENT Party feat:

THE DARK ONE [ breakbeat / drum and bass ]

DEFRAGLER [ drum and bass ]

SML AS FREAKUIENCE [ hardcore / industrial ]

PILITRONCORE [hardcore / darkcore ]

EYETRO [ drum and bass / neurofunk ]

CHODA [ drum and bass / neurofunk ]

 

2.09.2017 – събота

17:00 – 19:00 – DJ WORKSHOP с участието на MIRIZMA

19:00 – 23:00 –  MIRIZMA Party 

 

Маршрутът на DJ BASS STATION ще бъде обявен съвсем скоро.

 

ТВОРЧЕСКА ЗОНА/ РАБОТИЛНИЦИ

Музикална работилница “ROCK SCHOOL”

1.09.2017 – петък

16:00 – 19:00 – Музикална работилница за напреднали и начинаещи

2.09.2017 – събота

16:00 – 19:00 – Музикална работилница за напреднали и начинаещи

 

ANIME & MANGA TENT

1.09.2017 – петък

16:00-18:00 – Темари

18:00-20:00 – Кири-е

 

2.09.2017 – събота

11:00 – 12:00  – Оригами

12:00 – 13:00  – Оригами

13:00 – 15:00  – Манга

15:00 – 16:00 –  Калиграфия

16:00 – 17:00 –  Калиграфия

17:00 – 20:00 – Кири-е

 

3.09.2017 – неделя 

11:00 – 12:00  –  Калиграфия

12:00 – 13:00  –  Калиграфия

13:00 – 16:00  –  Кири-е  

16:00 – 17:00  –  Японски език

17:00 – 18:00  –  Японски език

18:00 – 19:00  – Оригами

19:00 – 20:00  – Оригами

 

3D PRINTing студио

2.09.2017 – събота 

15:00 – 21:00 – Изработка на прототипи, демонстрации и обучения

3.09.2017 – неделя

15:00 – 21:00 – Изработка на прототипи, демонстрации и обучения

PTPI The Dolphins

1.09.2017 – петък 

16:00 – 19:00 – Творчески игри

2.09.2017 – събота

16:00 – 19:00 – Творчески игри

РАБОТИЛНИЦА ПО РОБОТИКА

31.08.2017 – четвъртък

16:00 – 20:00 – Работилница по роботика за деца и младежи

1.09.2017 – петък

16:00 – 20:00 – Работилница по роботика за деца и младежи

2.09.2017 – събота

16:00 – 20:00 – Работилница по роботика за деца и младежи

3.09.2017 – неделя

16:00 – 20:00 – Работилница по роботика за деца и младежи

CHARACTER WORKHOP

3.09.2017 – неделя

11:00 – 14:00 – Конкурс за създаване на най-оригинален образ на FUN CITY+ CHARACTER с участието на Калоян Илиев – KOKIMOTO

 

GRAFFITI & STREET ART ZONE

2.09.2017 – събота

11:00 – 19:00 – Графити и стрийт арт демонстрация с участието на MOUSE, STERN, GLOW и др.

3.09.2017 – неделя

11:00 – 19:00 – Графити и стрийт арт демонстрация с участието на MOUSE, STERN, GLOW и др.

 

STREET CIRCUS & MAGIC CORNER

1.09.2017 – петък

18:00 – 19:00 – “Поко Льоко” – цирково представление

2.09.2017 – събота

16:00 – 18:00 – Циркова работилница с участие на публиката

18:00 – 19:00 – “Поко Льоко” – цирково представление

3.09.2017 – неделя

16:00 – 18:00 – Циркова работилница с участие на публиката

18:00 – 20:00 – Street Magic show – работилница за фокуси и трикове

 

GAME ZONE

 31.08.2017 – четвъртък

12:00 – 23:00 – Свободни игри – джаги, дартс, шах, табла

 1.09.2017 -петък

12:00 – 23:00 – Свободни игри – джаги, дартс, шах, табла

17:00 – 23:00 – Конзолни игри – свободна игра и турнир

 2.09.2017 – събота

12:00 – 23:00 – Свободни игри – джаги, дартс, шах, табла

17:00 – 23:00 – Конзолни игри – свободна игра и турнир

3.09.2017 – неделя

12:00 – 23:00 – Свободни игри – джаги, дартс, шах, табла

17:00 – 23:00 – Конзолни игри – свободна игра и турнир

Последни новини